Ludowy Klub Kajakowy


Gościmy

Odwiedza nas 37 gości

Liczba wejść od 01.01.2009

Dzisiaj981
Tydzień4425
Wszystkie1316929


LZS-y wyróżniły naszych górali
09.01.2013.

Przed Nowym Rokiem sezon 2012 podsumowało Krajowe i Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Wśród wyróżnionych nie zabrakło reprezentantów Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica.

Ogólnopolskie zakończenie sezonu 2012 zorganizowano w Warszawskim Domu Technika NOT. Najważniejszym punktem spotkania było ogłoszenie wyników plebiscytu na dziesięciu najlepszych polskich sportowców spod znaku LZS.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazł się Grzegorz Kiljanek, który ma za sobą bardzo udany sezon. Największe sukcesy „Małego” to awans na Igrzyska Olimpijskie „Londyn 2012”, dziewiąte miejsce w olimpijskich regatach slalomu kajakowego, druga lokata podczas zawodów Pucharu Świata we francuskim Pau oraz złoto Mistrzostw Polski Seniorów.

Dzięki tym osiągnięciom nasz kanadyjkarz zajął ósmą pozycję w plebiscycie LZS. Honorową statuetkę otrzymał z rąk ministra pracy i polityki społecznej, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Zwyciężył mistrz olimpijski z Londynu, sztangista Adrian Zieliński (MGLKS Tarpan Mrocza), a do czołowej dziesiątki weszli sami olimpijczycy.

LKK Drzewica został najlepszym ludowym klubem kajakarstwa górskiego. Gratulacje odebrał prezes Krzysztof Supowicz.

Naszych reprezentantów doceniło również Wojewódzkie Zrzeszenie LZS, które podczas podsumowania sezonu sportowo-turystycznego w Łodzi wyróżniło najlepszych sportowców, trenerów oraz ogniwa LZS. W dekoracji uczestniczyli m.in. przewodniczący WZ LZS Marek Mazur oraz marszałek województwa Witold Stępień.

 W gronie dziesięciu najlepszych sportowców 2012 roku mamy dwóch zawodników LKK. Największy sukces zanotował Grzegorz Kiljanek, który zajmując pierwsze miejsce został uznany najlepszym zawodnikiem w Łódzkiem. Na siódmej pozycji uplasował się Bartosz Łęgosz, który w bieżącym roku zanotował znaczące sukcesy. Do największych może zaliczyć wygrane kwalifikacje do kadry narodowej juniorów w C-1, ósme miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów i złoty w C-2 wspólnie z Pawłem Smolarskim oraz srebro Mistrzostw Polski Seniorów w zespole C-1x3.

Oprócz zawodników władze zrzeszenia doceniły trenera Włodzimierza Dębowskiego, który znalazł się w gronie najlepszych szkoleniowców, zostając Trenerem Roku 2012 wspólnie z Henrykiem Grabowieckim (AKS Piotrków Trybunalski, zapasy) i Robertem Piwowarskim (KS Społem Łódź, strzelectwo).

            Wszystkim laureatom z LKK serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gmina DrzewicaSPONSORZY

Z.U.H. BUD GAL Jolanta Worach


APTEKA Pluta


GASTERM Drzewica


APTEKA Szlonzak

Łódzki Okręgowy
Związek Kajakowy


Copyright© LKK Drzewica, Dedykowana rozdzielczość 1024x768,Wykonał: Krzysztof Supowicz, powered by Joomla